Uudised Amrion Eesti filmitööstuse arenduskeskus Mängufilmid Dokumentaalid Tootmises Järeltootmises Arenduses Produktsiooni meeskond Loominguline meeskond Kontakt Ilmar Raag Margit Kilumets René Vilbre Ivar Heinmaa Vallo Toomla Moonika Siimets Livia Ulman Andris Feldmanis
est / eng

Moonika Siimets

Moonika Siimets (s.1980) on lõpetanud Tallinna Ülikooli audiovisuaalkunsti osakonna režii eriala (2006). Lisaks on Moonika õppinud Tartu Ülikoolis kirjandust ja rahvaluulet.

Ta on end täiendanud USAs Judith Westoni stsenaristika ja režii meistriklassides ning olnud külalisüliõpilane Inglismaal University of Central Lancashire`s. Moonika on juhtinud PÖFFi tudengi- ja lühifilmide festivali “Sleepwalkers” ning olnud animafilmide festivali “Animated Dreams” assistent.

Moonika filmide hulka kuuluvad dokumentaalfilmid “Maailmameister" (2009),“Moekoer" (2010), "Salme saladus" (2012), lühimängufilmid “Deus ex Machina” (2005), "Aeg ei peatu" (2012) "Viimane Romeo" (2013), “Oled see sina?” (2013), “Roosa kampsun” (2014). Tema töid on tunnustustatud nii Eestis kui välismaal filmifestivalidel. Moonika on Jüri Sillarti nimelise “Püha Jüri” preemia laureaat (2013) ja Anri Rulkovi nimelise preemia laureaat (2014).

Aastal 2010 pälvis Moonika Siimets Eesti Kultuurkapitali aastapreemia filmide “Maailmameister” ja “Moekoer” eest. Hetkel on Moonika Siimetsal töös esimene täispikk mängufilm “Seltsimees laps”, lühidokk “Juured” ning arenduses Soome-Eesti koostöös valmiv dokumentaalfilm „Talsinki lapsed“.