Uudised Amrion Eesti filmitööstuse arenduskeskus Mängufilmid Dokumentaalid Tootmises Järeltootmises Arenduses Produktsiooni meeskond Loominguline meeskond Kontakt Ilmar Raag Margit Kilumets René Vilbre Ivar Heinmaa Vallo Toomla Moonika Siimets Livia Ulman Andris Feldmanis
est / eng

Vallo Toomla

Vallo Toomla (s. 1983) on õppinud Tartu Ülikoolis teoloogiat ning jätkanud õpinguid filmirežii erialal Balti Filmi- ja Meediakoolis. Vallol on mitmekülgseid rolle nii kaamera ees kui taga, kuid peamiselt on ta tuntud filmilavastajana.

Ta on teinud viis lühifilmi ja ühe animafilmi – „Limonaadi lugu“ (2013). Viimane on tehtud ühes Põhja-Euroopa tuntumas ja mainekamas animatsioonistuudios Nukufilm OÜ. 
Tema esimene tudengifilm "Koolja" (2009) valiti Pimedate Ööde Filmifestivali alafestivali Sleepwalkersi programmi, mis võitis auhinna Eesti parima lühifilmi eest. 
Vallo tudengifilme on näidatud Eesti Rahvusringhäälingus ning tema lühifilm "Saatana Vodevill" (2010) linastus ka Eesti kinodes.

Tema debüütfilm “Teesklejad” esilinastus 19. septembril 2016 San Sebastiani rahvusvahelisel filmifestivalil - New Directos Section.

Eesti esilinastus toimus 6. oktoobril 2016 CC Plazas.