Uudised Amrion Eesti filmitööstuse arenduskeskus Mängufilmid Dokumentaalid Tootmises Järeltootmises Arenduses Produktsiooni meeskond Loominguline meeskond Kontakt Ilmar Raag Margit Kilumets René Vilbre Ivar Heinmaa Vallo Toomla Moonika Siimets Livia Ulman Andris Feldmanis
est / eng

Margit Kilumets

Margit Kilumets (s.1964) on lõpetanud 1987 Tartu Riikliku Ülikooli filoloogia teaduskonna, ajakirjanduse eriala. 

Margit Kilumets on täätanud AS Ajakirjade Kirjastuses ja “Eesti Naine” ajakirjanikuna. Lisaks sellele teeb ta alates 1993. aastast pidevalt kaastööd Eesti Raadiole. Margit on olnud raadiosaadete Vekker, Cafe Duo ja Kahega Lõunal juhtija ja toimetaja. Alates 1997 aastast on ta Eesti Televisioonis Hommikutelevisiooni ja meelelahutussaate “Ajameelne” saatejuht ja toimetaja. Aastatel 2004 – 2006 juhtis ja toimetas ta meelelahutussaadet „Tähelaev”. MArgit Kilumets on teinud publitsistlikud telesaated lastest ja nende võistlusreisist Kanadasse koostöös Ivar Heinmaaga. 

2006. aastal oli Margit Kilumets teatripreemia laureaatide erisaate juht ja toimetaja. Alates 1996. aastast on ta kirjutanud arvukalt intervjuusid, artikleid ja feature'id erinevates meediaväljaannetes (Eesti Päevaleht, Eesti Ekspress, Pere ja Kodu).

Margit on 2004. aastal valminud dokumentaalfilmi „Afganistani armid” stsenarist ja toimetaja ning 2006. aastal ilmunud biograafilise teose "Ita Ever" autor. Samal aastal töötas ta ka ETV saate „HotDok“ saatejuhina.

Margit Kilumets on ajakirjaniku töö eest saanud mitmeid auhindu:
1998 Eesti Ajakirjade Kirjastuse parim ajakirjanik
2000 AS Ajakirjade Kirjastuse aasta ajakirjanik, Eesti Raadio aastapreemia. 
2003 AS Ajakirjade Kirjastuse aasta ajakirjanik.
 
Margit Kilumets on dokumentaalfilmide "Veebel, vonn ja Leetse mõis" (2006) ning "Viru.Vabaduse saatkond" (2013) autor, režissöör ning kaasstsenarist ning dokumentaalfilmi "Afganistani armid" (2006) stsenarist.