Uudised Amrion Eesti filmitööstuse arenduskeskus Mängufilmid Dokumentaalid Tootmises Järeltootmises Arenduses Produktsiooni meeskond Loominguline meeskond Kontakt Riina Sildos Anneli Lepp Evelin Soosaar-Penttilä Kadri Pahla Margit Vremmert
est / eng

Evelin Soosaar-Penttilä

Evelin Soosar-Penttilä (s.1985) on omandanud bakalaureusekraadi Tartu Ülikooli Rahvusvaheliste suhete ja poliitikateooria erialal ning saanud MEGA Plus diplomi Media Business Schoolist Hispaaniast. Hetkel on tal omandamisel magistrikraad Balti Filmi- ja Meediakooli televisiooni erialal.

Evelin on ennast täiendanud Londonis Robert McKee Story kursusel, Nipkowi stipendiaadina Berliinis, “VFX Script to Screen” kursusel Dublinis ning EAVE Producer’s Worshop’i 2016 aasta kursusel.

Produtsendina on ta töötanud aastast 2009, alustades Mustfilmis (2009-2011), jätkates Allfilmis (2011-2015) ja alates suvest 2015 Amrionis. 2015. aastal asutas Evelin audiovisuaalseid tootmisteenuseid pakkuva ettevõtte Stellar Films, kus teeb projektipõhiselt allhankeid välismaistele filmivõtetele Eestis. Ta omab rahvusvahelist töökogemust, olles käinud praktikal Londonis Film and Music Entertainmentis; turundanud Soomes reklaamidele allhankeid pakkuvat Pure Scandinaviat ja töötanud Berliinis Egoli Tosseli Filmis produtsent Judy Tosselli assistendina.

Evelin on produtseerinud lühifilmid “Legend Vägevast Seebist”(2011), “Kirjanik (2012), “Mai” (2013), seriaalist ja mängufilmist koosnenud ristmeedia projekti “Nullpunkt” (2014/2015) ning koostöös Taska Filmiga mängufilmi „Klassikokkutulek” (2016).
Hetkel on arenduses mängufilm  “Süütud valed” ja tootmises Islandi-Eesti-Norra koostööl valmiv mängufilm "Mihkel" Amrionis.