Uudised Amrion Eesti filmitööstuse arenduskeskus Mängufilmid Dokumentaalid Tootmises Järeltootmises Arenduses Produktsiooni meeskond Loominguline meeskond Kontakt Lumi Punasel lagedal Viru. Vabaduse saatkond Afganistani armid Kas parimast piisab? Veebel, vonn ja Leetse mõis
est / eng

Veebel, vonn ja Leetse mõis

 
 
 
 
 
Tõsielufilm „Veebel, vonn ja Leetse mõis” jutustab loo baltisaksa, vene ja eesti teemade ning karakterite põimumisest ühel väikesel territooriumil – imekaunis, aga lagunenud ja ajaloole korduvalt jalgu jäänud Leetse mõisas.
Christian von Wistinghausen, kes on sündinud ja kasvanud välismaal, aga läbi lapsepõlve kuulnud lugusid kaugest muinasjutumaast Eestist, ostis kümme aastat tagasi emotsioonide ajel ära Leetse mõisa.
Tema enda sõnul nägi ta just selles - varem vene sõjaväe ja hiljem kohalike hulkurite poolt lagastatud mõisas ning eriti pargikompleksis - väljakutset, millele tema hammas ning rahakott peale hakkaksid.
Appi tuli vene erusõjaväelane Viktor, kellel oma missioon täita ning kes samuti tahab näha Leetset tuhast tõusmas.
Nende kahe usk ja veendumus ning aja jooksul Christiani fanatismist tuld võtnud ülejäänud Wistinghausenid on trööstitu Paldiski vahetusse lähedusse tagasi toonud vanade aegade hinguse.

Esilinastus: 2006
Dokumentaalfilm sarjast: EESTI LOOD
Autor: Margit Kilumets
Operaator: Ivar Heinmaa, Meelis Kadastik
Produtsent: Riina Sildos
Tootja: Amrion OÜ
Kaastootja: Eesti Televisioon

27 min / Beta SP/ 16:9 / värviline/