Uudised Amrion Eesti filmitööstuse arenduskeskus Mängufilmid Dokumentaalid Tootmises Järeltootmises Arenduses Produktsiooni meeskond Loominguline meeskond Kontakt Lumi Punasel lagedal Viru. Vabaduse saatkond Afganistani armid Kas parimast piisab? Veebel, vonn ja Leetse mõis
est / eng

Kas parimast piisab?

 
 
 
 
 
 
 
 

Aleksei Budõlin oli Ateena olümpiale minnes tippvormis, temalt oodati kindlat medalivõitu. Lootused purunesid. Olümpiamängud kujunesid Aleksei jaoks hävinguks.
Dokumentaalfilm „Kas parimast piisab?” viib tippspordi telgitagustesse ja heidab judoka Aleksei Budõlini jälgedes valgust sellega kaasneva elu varjatud külgedele.
Mis toimub enne ja pärast seda, kui sportlane astub võistlusplatsile pealtvaatajate ette? Milliste pingetega peab tippsportlane elama, kas ja kuidas ta sellega toime tuleb? Sportlastel on ümber hulk toetajaid ja abilisi – perekond, treenerid, arstid, treeningukaaslased. Sellegipoolest otsivad nad abi nõidadelt ja ravitsejatelt, kes võivad avada nii uusi võimalusi, kui tuua kaasa ohu illusioonil libastuda. Jälgime, mis juhtub, kui sportlase ja treeneri vahelised vastuolud osutuvad ületamatuteks, millised tagajärjed on ebakindlusel ja kui tähtis on usk enesesse.

Esilinastus: november 2005, Eesti Televisioon
Režissöör: Marek Miil
Produtsent: Riina Sildos
Tootja: Amrion OÜ