Uudised Amrion Eesti filmitööstuse arenduskeskus Mängufilmid Dokumentaalid Tootmises Järeltootmises Arenduses Produktsiooni meeskond Loominguline meeskond Kontakt
est / eng

Amrion OÜ

Amrion OÜ on filmitootmis- ja levifirma, mis asutati 2003. aastal Riina Sildose poolt, et luua kõrge kvaliteediga rahvusvaheliselt huvipakkuvaid dokumentaal- ja mängufilmiprojekte.

Amrion OÜ eesmärgiks on teha rahvusvahelist koostööd Euroopa ning muude maade filmitootjatega; aidata areneda noortel filmiloojatel ning toetada ka kogenud režissööride filmide võimalikult laia levikut. Projekte läbivaks jooneks on filmitegijate autorinägemus nii sisulises kui visuaalses aspektis.

Amrion OÜ profiiliks ei ole mitte ainult autorifilmide loomine, vaid just selgelt auditooriumile suunatud filmilugude realiseerimine. Pakume loojatele häid projektiarendamisvõimalusi ning projektide rahvusvahelist finantseerimist ja levi.
Amrion OÜ osanikuks on Riina Sildos, kes omab kogemust rahvusvaheliste filmiprojektide arendamisel ja finantseerimisel.

Amrion OÜ-s töötavad filmiprodutsentidena Riina Sildos, Evelin Soosaar-Penttilä ja Anneli Lepp. Stsenarist-režissööridena Ilmar Raag, Moonika Siimets, Vallo Toomla ja René Vilbre. Järeltootmise koordinaator ja levijuht Kadri Pahla, finantsekspert Margit Vremmert ja jurist. Stsenaristidena töötavad Amrion OÜ-s noored andekad kirjutajad Dione-Livia Ulman ja Andris Feldmanis.

Amrion OÜ on tootnud viis dokumentaalfilmi: "Kas parimast piisab" (2005), "Afganistani armid" (2006), "Veebel, vonn ja Leetse mõis" (2006), "Viru. Vabaduse saatkond" (2013) ja „Lumi Punasel lagedal“ (2017) ning kaksteist täispikka filmi: "Röövlirahnu Martin" (2005), noortefilm "Klass" (2007), "Mina olin siin" (2008), „Polli päevikud" (2010), "Hella W" (2011), "Eestlanna Pariisis" (2012), "Kertu" (2013), "Ma ei tule tagasi" (2014), “Seneca päev” (2016), „Teesklejad“ (2016), "Seltsimees laps" (2018), Islandi-Eesti-Norra koostööl valminud "Mihkel" (2018) ning lisaks lühifilm "Roosa kampsun" (2014).  

Arenduses on mängufilmiprojektid “Erik Kivisüda”, "Läänemere isandad", "Kupee nr 6""Süütud valed""Armastuse nägu" ja Soome- Eesti koostöö dokumentaalfilm "Talsinki lapsed".

Amrion OÜ on edukalt arendanud mängufilmi “Klass” põhjal draamasarja “Klass. Elu pärast” (Tootja ERR 2010). Hetkel on arenduses koostöös Soome tootja Helsinki-filmi OY ja Yleisradioga krimisari “The Mole” (stsenaristid Mia Ylönen, Andris Feldmanis, Livia Ulman).